Centrum szkolenia psów „Feniks”

Numery telefonów: 601 307 103, 505 873 267    

Rally-O

Rally-O jest formą sportowej zabawy z psem stworzną aby ułatwić kształtowanie pozytywnej relacji między przewodnikiem a psem, opartej na zaufaniu i wzajemnym szacunku.

Przygotowanie psa i przewodnika do konkurencji w klasycznych zawodach Obedience wymaga długotrwałego treningu precyzyjnego wykonywania ćwiczeń. Regulamin Rally-O to zachęta do zabawy dla szerszego grona osób i psów, również tych zaczynających dopiero przygodę z tresurą. Podstawą zadania jest tor wyznaczony za pomocą tabliczek z opisanym ćwiczeniem, które należy w danym miejscu wykonać - dzięki temu nie trzeba uczyć się ćwiczeń i ich kolejności na pamięć, tylko prawidłowo je wykonać napotykając polecenia na torze. Komunikacja między przewodnikiem a psem również jest łatwiejsza, ponieważ nie ma zakazu powtarzania poleceń czy uzupełniania ich dźwiękami i gestami - zabronione są natomiast poprawki krzywdzące psa, czyli na przykład użycie bezpośredniej siły czy zastraszanie.

Dzięki swojej formule Rally-O jest zabawą dostępną nie tylko dla „profesjonalistów” ale również dla osób młodszych (w zawodach mogą brać udział dzieci do lat 8, młodzież w wieku 8-18 lat i starsi), czy osoby niepełnosprawne. Także wększość naszych pupili może startować w takich konkurencjach, jedynym wymaganiem jest ukończenie 6 miesiąca, aktualne szczepienia i nie agresywne zachowanie - nie ma wymagań co do rasy, płci czy zdolności do rozmnażania.

Niezależnie od chęci startu w zawodach i konkurowania o tytuł, udział w szkoleniach prowadzonych w oparciu o ten regulamin może być dla wielu przewodników znacznie przyjemniejszą formą spędzania czasu z psem od klasycznego precyzyjnego szkolenia PT.

 

Więcej informacji o formule Rally-O oraz regulamin znaleźć można na stronie http://www.rally-o.pl/.

 

Zajęcia prowadzone w formule Rally-O rozpoczynają się w naszej szkole od 13 września 2014. Potrwają po dwa miesiące i będą odbywały się dwa razy w tygodniu: w soboty i niedziele. Trwa już nabór na najbliższy turnus. Pies rozpoczynający szkolenie powinien znać już podstawy, takie jak chodzenie na smyczy, zatrzymywanie się, oraz proste komendy - reszty nauczy się w ramach treningu.

Zapraszamy:
Bożena Dębska tel. 601 307 103
Przemysław Steckiewicz tel. 505 873 267

Link do Quizu